ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6616669
*
nr 661 6669
Spegel
rokokostil, nutida, höjd: 102
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2010
kl 19:21:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 21:56:18
1
400 kr
11/10 17:02:38
2
350 kr
11/10 17:03:30
2
450 kr
11/10 17:11:18
1
500 kr
11/10 18:13:08
3
650 kr
11/10 18:34:16
1
600 kr
11/10 18:34:41
1
700 kr
11/10 18:36:29
4
750 kr
11/10 18:37:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage
nr 661 6669
Spegel
rokokostil, nutida, höjd: 102
Kondition: slitage
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 21:56:18 | 1 | 400 kr |
11/10 17:02:38 | 2 | 350 kr |
11/10 17:03:30 | 2 | 450 kr |
11/10 17:11:18 | 1 | 500 kr |
11/10 18:13:08 | 3 | 650 kr |
11/10 18:34:16 | 1 | 600 kr |
11/10 18:34:41 | 1 | 700 kr |
11/10 18:36:29 | 4 | 750 kr |
11/10 18:37:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27